Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

OK

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

DOMOSTAV Energo s.r.o.

divízia: virivkysaunybazeny.sk

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

info@virivkysaunybazeny.sk

 


28. 03. 2017

Soľná inhalačná terapia a jej využitie nielen v kvalitnej infrasaune

 

solna inhalacna terapia a jej vyuzitie nielen v kvalitnej infrasaune

 

Samotná oblasť využitia soľnej inhalačnej terapie je veľmi komplexná. Typickými ochoreniami, pri ktorých sa používa soľný roztok ako forma liečby sú ochorenia dýchacích ciest, alergie, kožné ochorenia atď.

Existuje tiež celý rad možností použitia soľného roztoku. Ide o inhaláciu, pitný režim, kúpele, krémy, peelingy. Prírodný surový produkt ponúka veľa možností použitia a je to tak jednoduché, že jeho dopady sa potom vyskytujú v rôznych podobách. Avšak nie všetky formy ošetrenia boli vedecky študované a predovšetkým s každou formou terapie sa spájajú a jej oponenti a podporovatelia.

Je však nesporné, že soľná terapia nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky. Tento druh liečby má dlhodobú tradíciu a používali ju aj naši predkovia. Soľ je prírodný produkt a je nám k dispozícií v hojnom množstve.

Samotná soľná inhalačná terapia je považovaná za najmladší spôsob liečby v tomto odvetví. Veľa zákazníkov po celom svete, ktorý používajú túto inhalačnú soľnú terapiu sa zhoduje na tom, že keď ju používali počas liečby neurodermatitídy a podobných kožných ochorení v rôznych zdravotníckych zariadeniach, tak ich pleť bola vďaka nej krajšia oveľa dlhšie.

Tieto inhalačné zariadenia nie sú primárne zdravotníckou pomôckou, boli vyvinuté hlavne pre kúpele. V kombinácii s teplom infrakabíny alebo sauny či parných kúpeľov, by mala táto soľná terapia zvýši vašu celkovú telesnú aj duševnú pohodu.

Pravidelné sedenia so soľnou inhalačnou terapiou môžu mať aj preventívny účinok proti nachladnutiu t.j. môžu posilniť váš imunitný systém, aj keď len preto, že sa cítite dobre, pretože je to pre vaše telo veľmi príjemné.

Para zo soľnej inhalačnej terapie môže mať vplyv na vykašliavanie, zmiernenie dráždivého kašľa, prináša vám úľavu od príznakov spojených s prechladnutím, chronickými respiračnými ochoreniami a alergiami. Inhaľovanie soli pri nachladnutí býva tiež často predpisované lekármi.

Deťom, ktoré sedia v blízkosti soľnej inhalačnej terapie počas nádchy sa po takejto terapii ľahšie dýcha. Sami rodičia nám hovoria, že deti si sami pýtajú sedieť pri tomto zariadení soľnej inhalačnej terapie počas nádchy, pretože sa potom omnoho lepšie cítia.

Veľa užívateľov tejto soľnej inhalačnej terapie po celom svete používa zariadenie s radosťou na potlačenie alergických symptómov. Senná nádcha je na jar nepríjemným spoločníkom pre mnohých ľudí a preto ho ľudia s radosťou používajú aj v tomto období, kedy im pomáha ho prekonať s výrazne menšími ťažkosťami.

Spokojní užívatelia hovoria, že sa môžu prostredníctvom soľnej inhalačnej terapie lepšie zamerať na svoje neduhy a ide to až tak ďaleko, že niektorí z nich prestali s užívaním liekov.

To isté platí aj pre tých, ktorý trpia chronickými respiračnými chorobami ako je napríklad bronchitída alebo astma. Takíto klienti hlásia výrazné zlepšenie kvality ich života, pretože boli schopní znížiť svoje príznaky ochorenia prostredníctvom pravidelných inhalácií.

A čo so zápalom priedušiek?

Toto je otázka, ktorú dostávame často, pretože zápal priedušiek je typickou zimnou chorobou v našich zemepisných šírkach každý rok. Priedušky sú súčasťou respiračného systému človeka a hlavnou úlohou tohto systému je dopraviť vdychovaný vzduch do pľúcnych mechúrikov.

Okrem toho sú priedušky tiež zodpovedné za čistenie vzduchu. Ak má niekto zápal priedušiek, tak sa to prejavuje suchým kašľom. Ide o vírusové ochorenie, ale môže byť tiež prenášané baktériami. Najbežnejšie sa liečia liekmi proti kašľu, nosovými kvapkami či expektoranciami.

Predovšetkým pri liečbe zápalu priedušiek u detí, rodičia častokrát hľadajú alternatívne lieky. Táto choroba je u detí častá a vyskytuje sa aj niekoľkokrát za rok a tak samozrejme rodičia chcú ušetriť svoje deti od častého užívania liekov.

Teraz sa pozrime spoločne na to, ako soľná inhalačná terapia môže pomôcť pri zápale priedušiek. Bronchitída môže byť zmiernená pomocou soľnej inhalácie, tá môže byť použitá nielen v prípade detí, ale aj v prípade dospelých. Trvanie samotnej choroby je 14 dní a veľa domácich prostriedkov je odporúčaných aj pre domácu liečbu.

Soľná inhalačná terapia je opakovane odporúčaná lekármi na liečbu zápalu priedušiek.

Spája sa s nimi aj šteklenie v krku, ktoré môže byť zmiernené vďaka inhalácií. Zároveň má prírodný soľný roztok čistiaci účinok na postihnuté dýchacie cesty a pomáha pri progresii pokračujúcej choroby a aj s tvorbou hlienou.

Zápal priedušiek sa prenáša vzduchom, čo vedie k vysokému riziku získania tejto infekcie a početnosti jej výskytu, avšak najmä v predškolskom veku. Toto ochorenie sa často opakuje u detí a je ťažké ho liečiť. Liečba pomocou soľnej inhalačnej terapie je bez vedľajších účinkov, môže byť prevedená doma a to niele pre deti, ale aj pre starších či mladých ľudí.

A tak už nie je ťažké zodpovedať otázku a čo so zápalom priedušiek. Namiesto toho stačí zapnúť zariadenie na inhaláciu soľnej terapie a môžete začať s liečbou v pohodlí domova. A nielen čo sa zápalov priedušiek týka.

 

Všetky zariadenia na soľnú inhalačnú terapiu si pozrite tu.