Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

OK

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

DOMOSTAV Energo s.r.o.

divízia: virivkysaunybazeny.sk

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

info@virivkysaunybazeny.sk

 


13. 02. 2017

Karbónové alebo keramické žiariče do infrasauny?

 

karbonove alebo keramicke ziarice do infrasauny?

 

Karbónové alebo keramické žiariče do infrasauny, to je jeden z faktorov, ktorý ovplyvňuje výber infrasauny. Výrobcovia infrasáun SaunaMed tiež rozmýšľali nadtým aké prvky použijú. Po dlhšom uvažovaní o výsledkoch výzkumov sa rozhodli použiť kvalitné keramické žiariče do svojich infrasáun.

Keramické žiariče v infrasaune sú výhodnejšie, pretože sa zahrievajú oveľa rýchlejšie. Takisto majú vysokú emisivitu a sú známe vďaka svojej vysokej úrovni odolnosti. Keramické žiariče sú najčastejšou a veľmi populárnou voľbou. Keramické žiariče DuraWave™, ktoré boli použité v infrasaunách SaunaMed sú veľmi ľahko opraviteľné, ak by sa vyskytol nejaký problém, na rozdiel od tých karbónových.

Čo sa týka karbónových žiaričov, tak výskumy poukazujú na nasledujúce fakty:

Účinnosť infračerveného žiarenia pri sedení viac ako 20 cm od žiaričov dramaticky klesá. To znamená, že jednoducho nie sú efektívne na zohrievanie tela a jednoducho prichádza len k zohrievaniu vzduchu.

Na vytvorenie ideálnej teploty a infračerveného toku sú nutné prídavné prvky, aby infrasauna mohla účinne pracovať. Väčšinu interiéru kabíny by musela byť lemovaná prvkami, ktoré by boli veľmi tmavé a nevzhľadné.

Pri výrobe karbónových žiaričov sa používajú toxické chemikálie. Zlúčeniny styrénu, olova, železa, hliníku, zinku, bóru a bária sú zavádzané do sauny. Zistilo sa, že je úplne neprijateľné zavedenie týchto látok, ale najmä styrénu v terapeutickom prostredí, ktoré je určené najmä pre detoxikáciu.

Drevené držiaky na držanie ohrievacích panelov vytvárajú pascu pre prach a baktérie, takisto absorbujú infračervené teplo skôr ako vaše telo. A takisto sa potom aj škvrny potu ťažko čistia.

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0908 722 270 alebo na info@virivkysaunybazeny.sk!