Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

OK

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

DOMOSTAV Energo s.r.o.

divízia: virivkysaunybazeny.sk

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

info@virivkysaunybazeny.sk

 


28. 11. 2016

Domáce saunovanie v infrasaune

 


Je dokázané, že domáce saunovanie v kvalitnej infrasaune omladzuje telo i ducha. Poskytne vám skvelý relax a dokonalú detoxikáciu v pohodlí domova. Z tohto pohľadu je infrasauna skvelá voľba. Priaznivé účinky infrasauny na zdravie sú nepopierateľné a aj kontraindikácií je minimum.


Na saunovanie v infrasaune potrebujete 3 uteráky. Na jeden uterák si sadnete, druhý si dáte 
pod nohy na podlahu a tretím sa permanentne utierate. Čím viac sa utierate, tým viac toho vypotíte a lepšie detoxikujete svoje telo.

Viete, že len kvalitné infrasauny vám poskytnú až krát intenzívnejšiu detoxikáciu, a to až pri 10 krát nižších nákladoch ako fínske sauny? A to sa už oplatí, nemyslíte?

 

 

Dĺžka a kvalita saunovania v infrasaune vo veľkej miere závisí aj od okolitej teploty miestnosti alebo miesta, kde máte infrasaunu umiestnenú, ale hlavne od typu infražiaričov.

Podľa našich osobných skúseností, je to najhoršie s bežnými keramickými infražiaričmi, väčšinou keď sú v prevádzke svietia na žlto, červeno alebo oranžovo.

 

 

Takéto sú nepríjemné pre oči, ale navyše ešte dosahujú povrchovú teplotu 300 až 500 °C, a preto musia byť chránené mrežou, aby nedošlo k popáleninám. Takéto infražiariče dokážu v infrasaune dosiahnuť veľmi rýchlo teplotu aj viac ako 60 °C. Ich výhodou je, že je v infrasaune hneď teplo, ale to je asi tak všetko.

Problémom týchto infražiaričov je, že ich žiarenie sa nedostane v dostatočnom množstve do hlbších štruktúr tela a tým je obmedzená detoxikácia. Okrem toho v infrasaunách s takýmito infražiaričmi ste ochudobnení o blahodárne účinky infražiarenia. Priaznivému infražiareniu budete vystavení ani nie 65 % stráveného času v infrasaune.

Takéto infražiariče totiž rýchlo dosiahnu nastavenú teplotu a vypnú sa, potom už len sedíte v teplej búdke. Keď teplota poklesne, žiariče sa opäť zapnú, ale len na chvíľu, keď dosiahnu nastavenú teplotu opäť sa vypnú. Riešením je pootvoriť si dvere od infrakabíny, ale to nie je nič príjemné.

V infrasaunách s takýmito infražiaričmi vždy takmer s istotou nameriate vysoké hladiny škodlivého EMF/ELF žiarenia.

 

Správne hodnoty žiarenia

 

Ďalšími z používaných infražiaričov sú karbónové žiariče. Ich výhodou je, že majú veľká časť spektra je v dlhých vlnách, čo je pre telo priaznivé. Veľkou nevýhodou však je, že v týchto infrasaunách je "chladnejšie", musia sa dlhšie nahrievať.

Výrobcovia týchto infrasáun tento nedostatok riešia tým, že pridávajú viac infražiaričov a takéto infrasauny sú často osadené infražiaričmi takmer po strop. Ale keď sú potom všetky v prevádzke, je to nepríjemné, lebo veľmi prehrievajú aj hlavu.

Ideálne je, keď sú infražiariče výškovo rozmiestnené od lavice po krk, ale to býva veľmi výnimočné. Taktiež majú tieto karbónové žiariče vo väčšine prípadov problémy s vysokou hladinou EMF a ELF, ktoré škodia zdraviu.

Ďalšou kategóriou sú infrasauny, využívajúce kvalitné keramické infražiariče, ktoré nesvietia a na dotyk nepopália. Tieto infražiariče majú aj veľmi priaznivú vlnovú dĺžku a tým nám poskytujú možnosť dobrej detoxikácie, ale je potrebné kontrolovať si nastavenú teplotu, aby boli po celú dobu vášho saunovania v plnej prevádzke.

Z dlhodobého porovnávania a skúšania všetkých možných infrasáun a infražiaričov nám vychádza, že najlepšími sú karbón-keramické infražiariče. Zatiaľ sme lepšie nenašli, ani neskúšali, aj keď sme už otestovali desiatky variantov.

Tieto, podľa nás najlepšie karbón-keramické žiariče má patentované americký výrobca infrasáun Clearlight. Ich úžasnou výhodou je, že ste počas celej doby saunovania na 100% vystavení ich priaznivému infražiareniu. Vyžarujú nulové  takmer nulové EMF/ELF a pri teplote od 43°C – 53 °C sa vypotíte viac ako vo fínskej saune.

 


Saunovanie v infrasaune CLEARLIGHT je tá  najľahšia, najlacnejšia, najjednoduchšia, najpríjemnejšia a najdokonalejšia detoxikácia celého tela, ktorá je až 4 krát účinnejšia ako vo fínskej saune.

 

U nás si môžete všetky infrasauny bez obáv vyskúšať. Potom nám možno dáte za pravdu, že karbón-keramické žiariče sú najlepšie infražiariče, a preto aj Clearlight infrasauny sú momentálne najlepšie infrasauny.

Skúšanie infrasáun je úplne nezáväzné a zadarmo. Vám to pomôže pri porovnávaní rôznych ponúk, ktoré dostanete aby ste sa vedeli správne rozhodnúť pre tú  najvhodnejšiu saunu pre vás.
 

A nezabúdajte, že investícia do infrasauny je v prvom rade INVESTÍCIA do vlastného zdravia. Preto si infrasaunu vyberajte pozorne, aby ste si vybrali tú najlepšiu.

 

 

Viac informácií o infrasaunách CLEARLIGHT si pozrite tu (kliknite sem) alebo tu (kliknite sem)!

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0908 722 270  alebo na info@virivkysaunybazeny.sk!